Akcesoria

Rozwiązania wentylacji przeciwwybuchowej dla pyłów mogą być dostarczane z szeroką gamą akcesoriów — od komponentów, które pomagają w instalacji, po czujniki połączone z urządzeniami sterującymi. Szczegóły dotyczące pełnej oferty akcesoriów wentylacyjnych można znaleźć tutaj.

Akcesoria do otworów przeciwwybuchowych.


Uszczelki

Wszystkie tarcze dostarczane są z „fabrycznie instalowanymi”, zintegrowanymi uszczelkami kołnierzowymi. Standardowym materiałem jest EPDM, który można stosować w temperaturze od –40°C do +120°C. Alternatywnie dostępne są następujące standardowe materiały:

Biały silikon FDA od –50°C do +200°C
Klinger od –100°C do +400°C
Ceramika od –100°C do +900°C
Inne materiały dostarczane są na zamówienie


Izolacja

Izolacja składa się z ognioodpornej wełny mineralnej zgodnie z normą DIN 1259. Izolacja montowana jest bezpośrednio po stronie „odpowietrzania” odpowietrznika przeciwwybuchowego i osłonięta jest lekką aluminiową pokrywką z wodoszczelnym uszczelnieniem. Mocowana jest do tarczy, aby nie odłączyła się podczas odpowietrzania. Izolacja BRILEX nie wpływa w żaden sposób na wydajność ani skuteczność zaworu odpowietrzającego. Zostało to udowodnione przez jednostki notyfikowane w wielu dynamicznych testach wybuchowych. Istnieje możliwość wykonania izolacji o opcjonalnej grubości, zgodnie ze specyfikacją klienta.

Izolacje BRILEX — KE.


Ramy montażowe

Istnieje możliwość dostarczenia niezbędnego kołnierza wylotowego dla odpowietrzników typu GE/KE. Dostępne materiały: Ocynkowana stal węglowa lub stal nierdzewna.


Czujnik rozerwania — SE

Aby umożliwić monitorowanie instalacji, można zamontować czujnik SE. Czujnik ten reaguje na początkową fazę rozrywania membrany, aby wyłączyć taki sprzęt, jak wentylatory czy zawory obrotowe. Czujniki SE instalowane są oddzielnie również nad odpowietrznikami przeciwwybuchowymi. Umożliwia to łatwe dopasowanie czujników do istniejących już instalacji. Nadają się one również do stosowania w przemyśle spożywczym.


Czujnik rozerwania — SE — HT

Czujnik SE jest uzupełniany o czujnik HT, który nadaje się do stosowania również w wysokich temperaturach.


Czujnik rozerwania — SE — WIRE

Kolejną alternatywą jest czujnik SE — WIRE.

Pętla kablowa zostaje rozerwana w momencie otwarcia odpowietrznika przeciwwybuchowego. Skutkuje to przerwaniem obwodu elektrycznego i wygenerowaniem ciągłego, bardzo odpornego sygnału. Sygnał informuje o wybuchu i natychmiast odcina instalację.


Martwi Cię ryzyko wybuchu?
Już teraz poproś o opinię naszego eksperta!