Pasywne Urzadzenie Do Izolacji IsoDisc™

Gama pasywnych urządzeń izolujących typu IsoDiscTM firmy IEP Technologies to ekonomiczne i niezawodne rozwiązania do izolacji wybuchu, które ograniczją ryzyko rozprzestrzeniania się wybuchu w urządzeniach poprzedzających lub ryzyko przenoszienia się płomienia i ciśnienia na zewnątrz do otoczenia. Te pasywne rozwiązania izolacyjne jest skutecznym, samoczynnie uruchamiającymi się urządzeniem zapewniającymi izolację przeciwwybuchową na wlocie do chronionych zbiorników magazynujących lub urządzeń przetwarzających pyły palne, takie jak wloty zasysania powietrza do młynów lub przewody rurowe czystego powietrza połączone z urządzeniami, w których magazynowany lub przetwarzany jest pył wybuchowy.

IsoDisc to pasywna izolacja przeciwwybuchowa zgodna z normą EN15089. Domyślnie zawór jest zamknięty. Podczas normalnej pracy procesowej płyta zaworu IsoDisc jest utrzymywana w stanie otwartym poprzez przepływ powietrza procesowego. W przypadku wybuchu w urządzeniu, IsoDisc zamyka się i izoluje stronę procesu, ograniczjąc rozprzestrzenianie się płomienia i ciśnienia do połączonych urządzeń lub do otoczenia.

IsoDisc, który można zamontować bezpośrednio w rurociągu technologicznym, składa się z gniazda zaworu, osłony zaworu, płyty zaworu i sprężyn. Dodatkowo dostępny jest opcjonalny adapter.

Wersja IsoDisc jest certyfikowana przez zewnętrzną jednostkę notyfikowaną jako system ochronny zgodnie z dyrektywą UE 2014/34/UE (dyrektywa ATEX) i jest dopuszczona do izolacji wybuchów pyłowych. Obudowa IsoDisc™ jest wyposażony w adapter rurowy i może być bezpośrednio instalowana w rurociągu. Obudowa oraz elemwnty wewnętrzne zaworu IsoDisc™ wykonane są z wytrzymałej stali węglowej lub stali nierdzewnej . Płyta zaworu wykonana jest z wysokiej jakości stopu stali. Zawór został zaprojektowany tak, aby wytrzymać wysokie


Martwi Cię ryzyko wybuchu?
Już teraz poproś o opinię naszego eksperta!