USŁUGI TESTOWANIA WYBUCHÓW PYŁU OFEROWANE PRZEZ IEP TECHNOLOGIES


Testowanie wybuchu pyłu i jego łagodzenie może zmniejszyć liczbę wypadków, które co roku zabijają setki osób na całym świecie i wiążą się z milionami dolarów odszkodowania. Jednak te incydenty wybuchu pyłu można kontrolować, ograniczając tym samym niebezpieczeństwo odniesienia poważnych obrażeń lub śmierci przy jednoczesnym zmniejszeniu uszkodzeń drogiego wyposażenia procesowego.

Wybuchy pyłu mogą wystąpić podczas transportu na taśmach, przetwarzania, proszkowania i przechowywania. Mogą obejmować wiele różnych materiałów. Aluminium, celuloza, węgiel drzewny, kukurydza, mąka, fungicydy, zboża, mleko w proszku, farmaceutyki, tworzywa sztuczne, żywica, skrobia, cukier i inne — w sprzyjających warunkach wszystkie te materiały mogą wybuchnąć.

Aby zapobiec eskalacji zagrożeń i powodowaniu przez nie wybuchowych incydentów, IEP Technologies oferuje usługę testowania wybuchów pyłów i ograniczania ich. Dysponuje także szeroką gamą systemów, takich jak system ochrony kolektorów pyłu. W typowym zastosowaniu z kolektorem pyłu system wentylacji przeciwwybuchowej składa się z następujących komponentów: panel odpowietrznika przeciwwybuchowego, detektor ciśnienia, panel sterowania z pojedynczą strefą, gaśnica izolacyjna i obrotowy zawór zasuwowy.

IEP Technologies
to czołowy dostawca systemów chroniących sprzęt i pracowników przed wybuchami. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu IEP Technologies wykrywa i tłumi ponad 200 wybuchów rocznie w ponad 8000 zakładach na całym świecie.


Martwi Cię ryzyko wybuchu?
Już teraz poproś o opinię naszego eksperta!