Wykrywanie Tlenku Węgla I Dymu


Zakłady bioenergetyczne to nowe wyzwanie dla ochrony przeciwpożarowej

Zakłady bioenergetyczne często magazynują duże ilości łatwopalnych paliw, co czyni je trudnym wyzwaniem pod względem rozwiązań ochrony przeciwpożarowej. Przykładowo gaszenie pożaru wodą może być bardzo trudne w silosach granulatu ze względu na absorpcję wody i wynikające z tego pęcznienie granulatu paliwowego.

Zakłady bioenergetyczne wykorzystują rozwiązania ochronne Atexon, integrując różne urządzenia wykrywające dym i gaz z systemami wykrywania iskier. Możliwe jest skonfigurowanie łatwego w obsłudze systemu ochrony przeciwpożarowej z zaledwie jednym systemem roboczym i podtrzymaniem bateryjnym.


W zakurzonych silosach obowiązują ścisłe wymagania dotyczące czujników tlenku węgla i dymu.

Klasyfikacja stref niebezpiecznych stwarza wyzwania pod względem konstrukcji sprzętu. Monitorowany gaz powinien mieć nieograniczony dostęp do elektroniki czujnika, a pył obecny w powietrzu nie powinien zakłócać działania czujnika. Firma Atexon dostarczyła detektory tlenku węgla z atestem ATEX dla strefy 20 do szerokiego zakresu temperatur, co umożliwia ich stosowanie w trudnych warunkach pogodowych. Detektory mają również certyfikat zgodności ze standardami USA (UL), Kanady (c-UL), Ameryki Południowej (Inmetro) i międzynarodowymi (IECEx).

Czujniki tlenku węgla i dymu są używane do wykrywania pożaru nie tylko w silosach, ale również w obiektach elektrycznych i tunelach kablowych.


Martwi Cię ryzyko wybuchu?
Już teraz poproś o opinię naszego eksperta!