Wykrywanie Prezegrzania


Aż połowa wszystkich zgłaszanych pożarów w środowiskach przetwórstwa przemysłowego wynika z przegrzania sprzętu elektrycznego

Oprócz wykrywania iskier czujnik Atexon® może również wykrywać przegrzanie w silniku elektrycznym. W branży obróbki drewna aż połowa wszystkich pożarów zaczynała się w układach wydechowych systemów do usuwania trocin.

Z powodzeniem zastosowaliśmy czujniki do wykrywania przegrzania Atexon®, aby zabezpieczyć zespoły odprowadzające trociny, podajniki rotacyjne, podajniki ślimakowe i całe zespoły obrabiarek.

Na wybór odpowiedniego czujnika wpływa wymagana prędkość wykrywania, czas użytkowania i powierzchnia monitorowanego sprzętu.

Różnorodny zakres procesów przemysłowych przekłada się na różne wymogi pod względem wykrywania temperatury. Atexon dysponuje szeroką gamą czujników w formie prętów i kabli termoelektrycznych, które precyzyjnie mierzą temperaturę.

Różne wymienione powyżej czujniki wykrywające przegrzanie mogą być obsługiwane przez system wykrywania iskier i gaszenia pożarów Atexon® VR18Z. Nasi eksperci w zakresie ochrony pomogą wybrać komponenty odpowiednie do konkretnego zastosowania.


Martwi Cię ryzyko wybuchu?
Już teraz poproś o opinię naszego eksperta!